Ja, kobieta uważna

Uważność to pojęcie, które stało się ostatnio bardzo mi bliskie. Oznacza skupienie uwagi, koncentrację na sobie, innych ludziach, sprawach, wydarzeniach… Skupienie  uwagi na sobie wiąże się ze wsłuchaniem się w siebie, ale i ze spojrzeniem na siebie z lotu ptaka. W konsekwencji umiemy sobie odpowiedzieć na pytania: kim jestem? jaka jestem? co mi służy? czego potrzebuję? w jakim kierunku podążam? itp. Żyjąc w pośpiechu, ignorujemy często swój wewnętrzny kompas. Gdzieś biegniemy, ale czy faktycznie chcemy tam biec? Warto pomyśleć, w jakim miejscu chciałabyś się znaleźć powiedzmy za rok, za 5 lat… Co chciałabyś tam robić? Z kim chciałabyś tam być? Uważne przyjrzenie się sobie pozwala określić co lubisz robić, w czym jesteś dobra, jakie są Twoje talenty, w którym kierunku chciałabyś się rozwijać. Pozwala na delektowanie się życiem i człowieczeństwem.

„Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”

Polecam Ci lekturę „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” Natalii de Barbaro, która zachęca do podróży w głąb siebie po to, aby znaleźć drogę powrotną do siebie. Według autorki każda z nas nosi w sobie Potulną, Męczennicę i Królową Śniegu. Natomiast to w jakim stopniu każda z tych postaci zawładnie naszym życiem rodzi rozmaite konsekwencje, rzutujące na jakość naszego życia i relacji z innymi. Zachęcam Cię gorąco do tej lektury – czeka Cię mnóstwo refleksji, ale być może poznasz odpowiedzi na nurtujące Cię od dawna pytania czy wątpliwości.

Co nie sprzyja uważności?

Uważność jest bardzo ważna także w relacji z innymi ludźmi. Kiedy dajesz uważność i czas, to znaczy że okazujesz zainteresowanie, miłość… Rzeczywistość w której przyszło nam żyć nie ułatwia zadania. Wokół mnóstwo rozpraszaczy typu smartfony, media społecznościowe, natłok informacji, krzyczące zewsząd reklamy itd. Obok rozpraszaczy pojawia się choćby rutyna, która spycha uważność na dalszy plan. Warto się przed nimi bronić, zbudować choćby od czasu do czasu osłonę i się wyciszyć, a w tym wyciszeniu skupić na sobie, rozejrzeć wokół, poczuć muskanie słońca na skórze, usłyszeć śpiew ptaków… Spróbuj – gorąco Cię do tego zachęcam!

Zaproszenie

Serdecznie zapraszam Cię do wysłuchania wywiadów z inspirującymi kobietami w cyklu: JA, KOBIETA UWAŻNA.

1 komentarz “Ja, kobieta uważna”

  1. Pingback: Czego pragniesz? - SPEŁNIAJ MARZENIA Agnieszka Stępień-Baran

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.