Jak znaleźć pomysł na swoje życie zawodowe?

Głowa kobiety obrazująca otwartość, różnorodność,chęć zmiany.

Rozglądając się wokół siebie, dostrzegamy ludzi którzy potrafią łączyć swoją pasję z pracą, mają z tego olbrzymią satysfakcję, cieszą się z każdego dnia. Pojawia się myśl: Też tak chcę!, ale ja nie mam żadnego hobby, nie robię nic nadzwyczajnego, nic szczególnego mnie nie wyróżnia…

Ćwiczenie 1.: Uważność

Zatrzymaj się, nie pozwól sobie na takie myśli! Zamiast tego stwórz sobie warunki, żebyś mogła spokojnie pomyśleć i przyjrzeć się uważnie sobie, ale tak zupełnie obiektywnie, z lotu ptaka, bez tego natręta w osobie krytyka wewnętrznego.

Zastanów się i wypisz sobie, co lubisz robić (nawet z pozoru błahe czynności typu czytanie książek), co sprawia Ci przyjemność, co potrafi Cię pochłonąć do tego stopnia, że zapominasz o bożym świecie. Obok kluczowych słów spróbuj wypisać kilka szczegółów.

Ćwiczenie 2.: Spojrzenie w przeszłość

Powtórz powyższe ćwiczenie, ale przenieś się w przeszłość:
  • kilka lat wstecz np. na studiach, na etapie wejścia w świat zawodowy,
  • do okresu dzieciństwa – Co wtedy uwielbiałaś robić? W co się najczęściej bawiłaś? Kim chciałaś być kiedy dorośniesz?

Ćwiczenie 3.: Ty w oczach innych osób

Kiedy już zrobisz sobie powyższą analizę, zachęcam Cię do kolejnego kroku. Przejrzyj się w oczach członków swojej rodziny, przyjaciół, znajomych… Poproś ich o informację, jak oni Ciebie postrzegają tj. co lubią w Tobie, za co Cię cenią, co lubią robić w Twoim towarzystwie, w jakich sytuacjach nie wyobrażają sobie braku Twojej osoby i Twojego wsparcia…

Ćwiczenie 4.: Idealny dzień

Zrób jeszcze jedno ćwiczenie. Zamknij oczy, weź kilka głębokich wdechów. Nic Cię nie blokuje, nie istnieją żadne ograniczenia, zobowiązania. Jesteś wolna jak ptak. Jak wyglądałby Twój idealny dzień? Co będziesz robiła? Co sprawi, że każdego następnego dnia będziesz miała w sobie duże pokłady entuzjazmu i woli do działania?

Jeśli miałabyś ochotę podzielić się ze mną swoimi refleksjami lub potrzebujesz wsparcia w związku ze swoimi przemyśleniami, serdecznie zapraszam Cię do kontaktu.

Serdeczności!

 

1 komentarz “Jak znaleźć pomysł na swoje życie zawodowe?”

  1. Pingback: Poznaj swoje mocne strony - SPEŁNIAJ MARZENIA ZAWODOWE Agnieszka Stępień-Baran

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.