Kobieta nieidealna

Zmęczona kobieta, kobieta nieidealna, kobieta na której wywiera się presję
Bycie kobietą w dzisiejszym społeczeństwie bardzo często wiąże się z silną presją, aby być doskonałą. Społeczeństwo wysyła mnóstwo sygnałów, że możesz i powinnaś być ideałem pod każdym względem – idealna matka, idealna żona, idealna córka, idealna siostra, idealna pracownica, idealna przyjaciółka…

Presja

Z jednej strony masz dziś zdecydowanie więcej możliwości niż Twoja babcia, prababcia…, ale w parze z nimi idzie presja, abyś robiła więcej, wykorzystywała okazje, przy czym nie dostajesz w bonusie wskazówek jak to wszystko pogodzić. Wiele kobiet łączy np. macierzyństwo z pracą zawodową i całą masą dodatkowych zajęć. Doba ma jednak niezmiennie 24 godziny, tydzień 7 dni… i żeby pogodzić te wszystkie obowiązki, marzenia i cele, musisz wiele poświęcić.

Natura kobiet

Kobiety są z natury opiekuńcze i zazwyczaj starają się być wszystkim dla wszystkich. W związku z tym łączysz różne role i oczekujesz od siebie, że podołasz temu sama. Próbujesz być jak superwoman i radzić sobie ze wszystkim pozornie bez wysiłku. Tak, starasz się być idealna, podołać wszystkiemu a kiedy tak nie się nie dzieje ganisz się! Bywa, że jesteś dla siebie niezwykle surowa?

Perfekcjonizm

Pamiętaj, że doskonałość jest nieosiągalna a perfekcjoniści nigdy nie czują się dostatecznie dobrzy. Wynika to stąd, że wszystko czym się zajmują oceniają według co mi nie wyszło zamiast co udało mi się osiągnąć. Usiłują wszystko robić idealnie, a gdy coś pójdzie nie tak są dla siebie bardzo surowi: nie zachowałam się dostatecznie dobrze, jestem za mało efektywna, jestem bezwartościowa…

Uważność

Bądź więc czujna w codziennym biegu. Nie jesteś i nigdy nie będziesz idealna! Zamiast wrzucać sobie kolejne cele, zadania, projekty itp., zatrzymaj się na chwilę. Pobądź sama ze sobą, swoimi uczuciami i potrzebami. Pomyśl co dla Ciebie jest najważniejsze tu i teraz, jakie wartości mają być elementem przewodnim w Twoim życiu. A potem ruszaj do działania! Nie wstydź się prosić, nie wstydź się przyznać że czegoś nie umiesz lub nie rozumiesz, nie wstydź się przyznać do błędu. Będziesz szczęśliwsza, uwierz mi na słowo.

Co pomyślałaś i poczułaś, czytając powyższe słowa? Jeśli masz ochotę, podziel się proszę swoją refleksją w komentarzu.
 
Jeśli czujesz, że coś Ci w życiu ciąży, że nie możesz złapać równowagi, zapraszam Cię do kontaktu. Pomogę Ci się uwolnić od tego balastu i poczuć harmonię.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.