Konsekwencja kluczem do sukcesu

Konsekwencja w działaniach, systematyczność, regularność

Konsekwencja jest kluczem do sukcesu. Niezależnie od tego czy zależy Ci na zrzuceniu zbędnych kilogramów, czy na zdobyciu prawa jazdy, czy na sięgnięciu po wymarzoną pracę, musisz się zebrać w sobie i pamiętać, że choćbyś miała idealny plan i najłatwiejszą drogę pod słońcem, to jedynie systematyczność może Cię zaprowadzić do mety.

Proza życia

Oczywiście konsekwencja w działaniu nie zawsze jest taka prosta jak mogło by się wydawać. Sama w sobie cechuje się dużą prostotą, jest łatwa do pojęcia i przyswojenia: każdego dnia masz skrupulatnie realizować kolejny krok w drodze do swojego marzenia. Trudność pojawia się wówczas, gdy uświadomisz sobie, że regularność pociąga za sobą pewne problemy. Chodzi o pewnego rodzaju konflikt z pozostałą częścią Twojego życia. Systematyczność w trenowaniu może zderzyć się z co weekendowym spotkaniem z przyjaciółką, oglądanie co wieczór ulubionych seriali skonfrontuje się z regularną nauką języka obcego itd.

Zmiana nawyków

Z tego powodu wiele osób porzuca swojego marzenia. Nie są konsekwentni albo nawet nie próbują tacy być! Jeśli nie jesteś w stanie porzucić swoich dotychczasowych nawyków na rzecz nowych nawyków, które doprowadzą Cię do celu, to tak na prawdę nie zależy Ci na zmianie. Może wygodniej Ci żyć tak jak do tej pory? Może pragnienie realizacji marzenia nie jest aż tak silne jakby się mogło wydawać? To oczywiście Twój wybór. Pamiętaj jednak, że żałowanie w tego typu sytuacjach niespełnionego marzenia nie ma żadnego sensu.

Bez pracy nie ma kołaczy

Systematyczność wymaga pewnego wysiłku. Musisz wykonać pewną pracę nie co tydzień czy co miesiąc, ale każdego dnia. Na inne rzeczy może zabraknąć w związku z tym czasu, energii bądź ochoty. Zaangażowanie w regularne działania przybliży Cię do upragnionego celu: do zakończenia potrzebnego kursu, do zbudowania własnej firmy od podstaw, do zbudowania fantastycznych relacji z dzieckiem…

Ja na co dzień

Pomyśl o swoich niepowodzeniach. Czy u ich podstaw nie leżał właśnie brak konsekwencji w działaniu?

Często stawiamy na przedziwne kombinacje, zapominając o podstawach. Tak wielu ludzi jedynie mówi a działa niewiele lub wcale. Jeśli już działa, to bardzo nieregularnie! Spójrz na siebie, przyjrzyj się w jaki sposób funkcjonujesz każdego dnia. Postaraj się wyciągnąć wnioski i ruszaj po swoje marzenia, koniecznie pamiętając o systematyczności.

Serdecznie zapraszam do lektury mojego artykułu w portalu Świat Kobiecej Mocy: “Trzy klucze do sukcesu: inspiracja, konsekwencja i cierpliwość”:

https://swiatkobiecejmocy.com/trzy-klucze-do-sukcesu-inspiracja-konsekwencja-i-cierpliwosc/

1 komentarz “Konsekwencja kluczem do sukcesu”

  1. Pingback: Jak wzmocnić zawodową pewność siebie - SPEŁNIAJ MARZENIA Agnieszka Stępień-Baran

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.