Moja pewność siebie

wiara w siebie i sukces

Poczucie własnej wartości odnosi się do tego, że czujesz się w pełni sobą. To taka całościowa ocena Twojej własnej egzystencji we wszystkich jej aspektach. Natomiast pewność siebie to wiara, że potrafisz odnieść sukces bądź poradzić sobie z jakimś wyzwaniem w określonym momencie. Każda z nas ma mocne i słabe strony, rozmaity bagaż doświadczeń osobistych czy zawodowych, więc siłą rzeczy nie możemy być dobre we wszystkim!

Czynniki wpływające na pewność siebie

Na to jak mocno wierzysz w siebie i swoje możliwości ma wpływ wiele czynników. Niezwykle istotne jest to jak postrzegasz samą siebie i co o sobie myślisz, jakie informacje na swój temat dostajesz z otoczenia, jak wyglądają Twoje relacje osobiste i zawodowe, jakie doświadczenia towrzyszyły Ci w okresie dzieciństwa (m.in. to, jak Cię traktowano oraz jakiej jakości były Twoje stosunki z rodzicami i rodzeństwem; relacje i informacje z otoczenia które otrzymywałaś jako nastolatka), jakie doświadczenia życiowe stały się Twoim udziałem, jaki status społeczny posiadasz itd. Każdy z wymienionych czynników będzie dla poszczególnej osoby indywidualny i będzie miał słabszy lub silniejszy wpływ na pewność siebie.

Badania

Firma badawcza NEUROHM przeprowadziła badania w ponad 20 krajach na świecie i okazało się, że niezależnie od kraju to mężczyźni są z siebie bardziej zadowoleni. Kobiety nie tylko mniej wierzą w siebie, ale są również bardziej samokrytyczne. Są niezwykle utalentowane, ale niestety zbyt skromne.

Zaczęłam analizować swoją pewność siebie, rozmawiać na ten temat z różnymi kobietami i niestety okazało się, że większość z nas miała lub nadal ma olbrzymi problem z wiarą w siebie i własne możliwości.

Jak wzmocnić pewność siebie

Pierwszym krokiem w kierunku poprawy sytuacji jest zmiana sposobu myślenia i mówienia o sobie. To Ty decydujesz o tym jaki jest Twój własny wizerunek. Decydujesz o własnej wartości i o tym, ile szczęścia będziesz oczekiwała od życia! Zacznij pielęgnować zdrowe i radosne myśli, traktuj siebie dobrze. Przyjrzyj się ludziom, którzy Cię otaczają i zastanów się jaki mają wpływ na to jak się czujesz i funkcjonujesz. Skup się na świadomym przeżywaniu teraźniejszości, nie oglądaj się zbyt często za siebie i nie zamartwiaj zbyt mocno o to co przyniesie jutro. Zacznij używać umysłu tak jak to robią szczęśliwi ludzie sukcesu, czyli zaprogramuj się na sukces. Doceniaj to co masz i zastanów czego tak na prawdę pragniesz. Masz prawo do pomyłek i porażek, ale wyciągaj z nich wnioski i przekuwaj je w sukces. Wkładaj całą siebie w to co robisz i nie odkładaj nic na potem. Nie wstydź się prosić. Pomyśl ile przynosi Ci to korzyści.

Narzędzie do pracy nad pewnością siebie

Postanowiłam poszukać rozwiązań do skutecznej pracy nad wzmocnieniem poczucia pewności siebie, abyś w końcu mogła odnosić sukcesy jakich tylko zapragniesz. Zapraszam Cię do udziału w 10-dniowym treningu. Szczegóły znajdziesz tutaj:

https://reachthewish.com/badz-pewniejsza-siebie/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.