O sadzeniu róż, kiedy płoną lasy

Nie da się ukryć, że przyszło nam żyć w trudnych czasach. Ledwo zdążyliśmy się uporać jako tako z covidem, a za chwilę przyszła okropna wiadomość o wojnie u naszego wschodniego sąsiada. Pojawiły się trudne emocje, ale towarzyszyły im refleksje o nas samych i naszym życiu: jaką wartość ma moje życie? jaki to wszystko ma sens? co jest tak na prawdę najważniejsze? co z moimi marzeniami?…

Co dalej?

Podejrzewam, że Ty również zastanawiałaś się nad swoimi życiowymi priorytetami, weryfikowałaś swoje wartości, myślałaś o tym co dalej… To tak jakby ta wojna odnowiła Ciebie, Twoje podejście, Twoją energię!

Nie ma najlepszego momentu na ważne decyzje: na zmianę pracy, na porzucenie etatu, na urodzenie dziecka, na kupno mieszkania itd., pomijając skrajne sytuacje. Nadszedł jednak moment, kiedy tak wiele spraw się przewartościowało, kiedy wyostrzyły się nasze zmysły. Czy to nie idealny czas, żeby w końcu wysłuchać siebie i zrobić odważny krok ku temu, co tak głęboko się w Tobie ukryło a dzięki okolicznościom zewnętrznym w końcu doszło do głosu?

Wsłuchaj się w siebie

Ostatnio jedna z moich klientek powiedziała mi, że podjęła decyzję o otworzeniu własnej kwiaciarni. Przez kilkanaście lat pracowała w korporacjach, będąc analitykiem. Było ciekawie, studia nie poszły na marne, rodzina zadowolona że sobie świetnie radzi finansowo, ale co z tego kiedy ją to w pewnym momencie przestało cieszyć. W wolnych chwilach uwielbia robić kompozycje kwiatowe, obdarowuje nimi bliskich i znajomych. Słyszała tyle miłych słów na temat swoich prac, wielokrotne zachęty do zajęcia się tym na większą skalę. Mimo to ignorowała te podpowiedzi, bo wydawało jej się to nie na miejscu. W którymś momencie coś pękło i decyzja zapadła. Nie była łatwa, dużo rzeczy przedyskutowałyśmy, na różne sprawy trzeba było się przygotować…

Czasem trzeba przejechać na żółtym świetle i nie oglądać się za siebie! Po prostu zaryzykować i iść przed siebie, tam gdzie Cię wzywa Twoje wewnętrzne Ja. Drobiazgowa kalkulacja, gdybanie, składanie obietnic bez pokrycia nie zmieni Twojego życia. Wszystko zależy od Ciebie! Wykorzystaj ten czas i daj sobie przyzwolenie na działanie.

Czego pragniesz? Czego potrzebujesz, żeby zrobić pierwszy krok? Pamiętaj, że nie musi być spektakularny, ale żeby był konkretny!

Będzie mi miło, jeśli zostawisz swoją refleksję w komentarzu.

Zapraszam Cię do obejrzenia filmu na moim kanale YT:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.