Pokochaj siebie

miłość własna, pokochaj siebie, coach kariery
Wszystko, co spotyka Cię w życiu, uzależnione jest od tego, jaki jest Twój stosunek do samej siebie! Aby zdarzały Ci się dobre rzeczy, musisz KOCHAĆ SIEBIE: bez arogancji, poczucia wyższości czy chełpliwości, lecz w sposób lekki, akceptujący i pobłażliwy.

Pokutujące przekonanie

Jak pokochać siebie skoro dorastałaś w przekonaniu, że miłość własna jest czymś niestosownym? Wiele z nas nosi w sobie przeświadczenie, że kochanie samej siebie jest równoznaczne z byciem samolubną i zarozumiałą. Wiele z nas nauczono bowiem uważać innych za ważniejszych od siebie i myśleć przede wszystkim o sprawianiu im radości, gdyż takie zachowanie oznacza, że jesteś ‘dobrym’ dzieckiem.

Wyzwanie

Pokochać siebie jest wyzwaniem na całe życie. Zacznij od uważności na siebie, swoje potrzeby i pragnienia. Zatrzymaj się i zadaj sobie kilka pytań: Czego tak naprawdę JA chcę?, Co lubię robić sama dla siebie?, Co w sobie lubię najbardziej?, Co zrobię, by czuć, że troszczę się o siebie?

Zaakceptuj fakt, że posiadasz słabości. Inteligencja, naturalne talenty czy temperament są wrodzone i nie możesz ich zmienić. Dlatego skup się na tych aspektach, które możesz poprawić, bo są od Ciebie zależne. Skoncentruj się na tym, w czym jesteś dobra zamiast wchodzić w konflikt z wrodzonymi ograniczeniami.

Krytyk wewnętrzny

Zamknij buzię krytykowi wewnętrznemu, który wysyła komunikaty podcinające Ci skrzydła. Pomyśl, czy zwracałabyś się do osoby którą kochasz, która jest dla Ciebie ważna słowami: Jesteś do niczego!, Jesteś głupia!, Nie jesteś godna sukcesu!, To Twoja wina! itd. ? Nieustanne samooskarżanie, samobiczowanie, samokrytycyzm powodują przede wszystkim ból i obniżenie poczucia własnej wartości!

Spróbuj postrzegać siebie jako osobę jedyną w swoim rodzaju, ciekawą – przede wszystkim sama dla siebie! Nie ma takiej drugiej osoby na świecie jak Ty!

Wybaczenie

Spróbuj wybaczyć swoim rodzicom. Nie wracaj do niesprawiedliwości dzieciństwa, do braku miłości… Nie pozwól, aby te myśli kładły się cieniem na Twoim życiu, hamowały Twój rozwój czy były wygodną wymówką. Zostaw przeszłość, której nie da się już zmienić i zadbaj o swoją teraźniejszość.

Ciesz się życiem

Sprawiaj sobie przyjemności! Bo to prawdziwa frajda troszczyć się o siebie – rób sobie niespodzianki, wybierz się na narty czy rower, żegluj, chodź po górach, ćwicz jogę, obejrzyj dobry film, poleż w wannie w blasku świec, posłuchaj dobrej muzyki… Czuj się przepełniona radością życia!

W jaki sposób pielęgnujesz miłość własną? Uchyl proszę rąbka tajemnicy, zostawiając swój komentarz.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.