Porzuć usprawiedliwienia

Smutek z powodu szukania wymówek i oskarżania.

A gdybym Ci powiedziała, że jeśli nie żyjesz tak jak chcesz i nie robisz tego co chcesz, to żadne wymówki ani oskarżenia nie są usprawiedliwieniem?

Lista powodów

Spójrz na Monikę, która męczy się w znienawidzonej pracy, zarabia mniej niż potrzebuje, cierpi z powodu braku urlopu i marzy o podróżach, które są poza jej zasięgiem. Czuje się samotna, zgnębiona, nie rozwija się, nigdy nie robi rzeczy jakie chciałaby robić.

Zastanawiasz się dlaczego znajduje się w takim położeniu? Otóż ma w głowie całą listę powodów! O swoje nieszczęścia obwinia partnera, dzieci, rodziców, szefa, sąsiadów, chory kręgosłup, problemy z tarczycą, brak wykształcenia, rząd, znak zodiaku… A to dopiero początek listy Moniki!

Uważa, że jeśli ma dostatecznie dużo wymówek i spraw, na które może zwalić winę, to status męczennicy jest akceptowalny. Otóż zdecydowanie NIE!

Taka sytuacja nie jest w porządku! Trzeba się na coś zdecydować: albo wymówki albo osiągnięcia!

Masz tylko jedno życie

  • Jeśli rozejrzysz się wokół siebie, to zobaczysz mnóstwo ludzi walczących z przeciwnościami.
  • Dostrzeżesz ludzi, którzy mimo braku wykształcenia są szczęśliwi i odnoszą sukcesy.
  • Znajdziesz ludzi, którzy mimo pandemii zarabiają niezłe pieniądze.
  • Spotkasz ludzi, którzy mają fajne życie z szóstką dzieci a może ratują małżeństwo i odzyskują miłość.
Ci wszyscy ludzie pokazują Ci, że liczy się rezultat.

Masz tylko jedno życie. Przestań szukać wymówek i oskarżeń, bo one nie usprawiedliwiają Ciebie i Twojej bierności! Chcesz być powodem przez który nic Ci się nie udało?!

Jak często szukasz wymówek i oskarżasz wszystko i wszystkich za swoje niepowodzenia? Co myślisz o nieustającym szukaniu usprawiedliwień? Jak mocno jest Ci bliski ten temat? Daj znać w komentarzu, jakie masz refleksje bądź doświadczenia.

Zapraszam Cię do wysłuchania rozmowy z Magdaleną Jemioło-Woś, która pięknie odnalazła się na emigracji. Zamiast skupiać się na trudnościach wybrała pozytywne nastawienie i otwartość.

1 komentarz “Porzuć usprawiedliwienia”

  1. Pingback: Dostrzegaj dobre strony życia - SPEŁNIAJ MARZENIA

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.