Sukces zawodowy

Kobieta pragnie odnieść sukces zawodowy. Jak mierzyć sukces?

Każdy ma własną miarę sukcesu zawodowego. Jedni odnoszą ją stricte do pracy, inni patrzą szerzej. Co warto byłoby uwzględnić?

Kult pracy

Jestem z pokolenia Y, któremu wpajano kult pracy. Zostałam wychowana w przeświadczeniu, że najważniejszym zadaniem jest znalezienie dobrej pracy. Ta miała zapewnić bezpieczeństwo, ale też podwyższyć status społeczny. Dobre samopoczucie, zdrowie psychiczne czy utrzymanie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym zostały zepchnięte na dalszy plan.

Miara sukcesu

Takie podejście wygenerowało pewnego rodzaju blokadę w ludziach z mojego pokolenia, i nie tylko oczywiście. Miewamy głęboko zaszyte, że o naszej wartości stanowią pracowitość, oddanie poważnym sprawom, produktywność, zmęczenie… Natomiast spontaniczność, troska o siebie i swoje ciało, wartościowe relacje, rozwój duchowy czy przyjemności stają się drugorzędne.

Potrzeba czasu i chęci, aby to zrozumieć i coś zmienić w swoim postrzeganiu siebie, pracy i życia.

Wiesz o czym myślą umierający ludzie? Wielu z nich żałuje nadmiaru czasu poświęconego na pracę, czasu który mógłby być przeznaczony na budowanie relacji czy rozmaitego rodzaju przyjemności, braku poczucia szczęścia czy braku okazywania emocji!

Przyzwolenie na emocje

Odczuwanie emocji nie jest źródłem słabości. Ich ukrywanie już tak! Możesz czerpać swą siłę z tego, że wiesz kim jesteś i nie boisz się tego pokazać, ponieważ wybierasz odwagę do bycia sobą. Liczy się obecność w danej chwili, poczucie że żyjesz swoim życiem!
 
Pozwól sobie na radość! Ona powinna wypełniać Twoje serce i głowę, wypychając z nich lęki którymi są oblepione.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.