Zmiana zaczyna się od środka

Dmuchawce jako symbol zmiany. Zmiana rozpoczyna się w roślinie a potem zmiany dzieją się w całej przyrodzie.
Czy wiesz, że w dwa lata po wielkiej wygranej na loterii 4 na 5 osób było w gorszej sytuacji finansowej niż przed wygraną?
 
To niewiarygodne prawda?! Zastanawiasz się pewnie dlaczego tak się dzieje. Wbrew pozorom odpowiedź jest bardzo prosta: nie zmienili się wewnętrznie, więc ich sytuacja zewnętrzna powróciła do stanu początkowego.

Nadzieja to trochę za mało

Jeśli spędzisz życie żywiąc się jedynie nadzieją, że Twoja sytuacja pewnego dnia ot tak się zmieni, to Twoje życie się nie poprawi.
 
Zmiana musi zajść najpierw w Tobie samej, a dopiero później w życiu. Nigdy nie jest odwrotnie. Dopóki nie podejmiesz wysiłku, Twój dzień nie będzie się różnił od poprzedniego. Dopóki nie odważysz się na konkretne kroki, nie osiągniesz harmonii.
 
Powiesz mi: to trudne, łatwiej powiedzieć niż zrobić. I ja się z Tobą zgodzę! Nawet kiedy włożysz całą swoją energię, całą swoją uwagę… w to co robisz, nie unikniesz błędów czy rozczarowań.

Zaangażuj się

Jeśli jednak będziesz próbowała zgodnie z zasadą: wszystko co robię, robię najlepiej jak umiem, Twoja samoocena będzie wysoka. Nie poddasz się, kiedy coś się nie uda, otrzepiesz sukienkę, poprawisz koronę i podejmiesz następną próbę, korygując to czy tamto. Przy kolejnym podejściu szansa na wygraną (tu wstawiasz swoją definicję) zdecydowanie wzrośnie.

Postaw sobie konkretny cel i działaj

Istnieją co najmniej trzy powody dla których warto mieć cel:
  • Cel sprawia, że działasz, rozwijasz się i jesteś szczęśliwsza.
  • Dążąc do celu, doświadczasz wielu rzeczy, które w innym miejscu i czasie mogłyby się nie zdarzyć.
  • Zmierzając do celu, dowiadujesz się dużo o sobie samej. Możesz odkryć w sobie odwagę i determinację, udoskonalić swoje umiejętności, nabrać wewnętrznej dyscypliny i wytrwałości, osiągnąć pewność siebie…
Wyznacz sobie konkretny cel, zapisz go i zacznij działać. Nie zbaczaj z kursu, z drogi do szczęścia. Powodzenia!

Jeśli czujesz, że wyznaczenie celu jest dla Ciebie kłopotliwe, pamiętaj że mogę Ci pomóc. Zapraszam do kontaktu!

Zaproszenie do wysłuchania inspirującej rozmowy

Zapraszam Cię również do wysłuchania inspirującej rozmowy z Katarzyną Sadeq na temat potrzeb zmian w życiu kobiet. Dowiesz się m.in. skąd się biorą zmiany, jak się zachowujemy w ich obliczu, jak w nich wytrwać.

1 komentarz “Zmiana zaczyna się od środka”

  1. Pingback: Poznaj swoje mocne strony - SPEŁNIAJ MARZENIA ZAWODOWE Agnieszka Stępień-Baran

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.