Drugie dno zmiany

Kobieta uciekająca od problemów. Negatywna motywacja do zmiany.
A gdybym Ci powiedziała, że chęć zmiany zawodowej może mieć drugie dno?! Poczucie braku spełnienia i sensu życia kusi, aby wszystko rzucić i zacząć od nowa. Łudzisz się, że wystarczy zmienić pracodawcę a Twoje życie zawodowe jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmieni się na ciekawsze, bardziej rozwijające, spokojniejsze… Zmiana kojarzy Ci się z powiewem świeżości, przypływem energii. Jest  pociągająca do czasu, dopóki nie straci statusu nowości.

Droga donikąd

Zaczynanie od nowa, bez głębszej refleksji nad tym, co masz tu i teraz, bez domknięcia spraw z przeszłości jest drogą donikąd. To często ucieczka od problemów, popełnianych błędów (nieustannie tych samych) i od uczuć, czyli od samej siebie.

Z życia wzięte

Jedna z moich klientek wielokrotnie zmieniała pracę, szukała tej idealnej. W trakcie naszej współpracy uzmysłowiła sobie, że wcale nie szuka idealnej pracy, tylko dobrego szefa – ojca, ponieważ jej własny zniknął z jej życia po rozwodzie rodziców, a żaden dotychczasowy szef nie był wystarczająco wspierający, motywujący i dbający.

Inna z moich klientek miała w pewnym momencie symptomy wypalenia zawodowego. Symptomy nie ustały pomimo zmiany pracy mającej miejsce kilka miesięcy wcześniej. W trakcie naszej współpracy udało jej się poprawić swoją efektywność i zwiększyć satysfakcję w aktualnej pracy.

Zrób to samo tylko inaczej

Nie musisz zmieniać wszystkiego, zrób to samo tylko inaczej a uzyskasz efekt WOW. Nie satysfakcjonuje Cię aktualna praca? Zamiast oczekiwać, że szef się nagle zmieni albo zmieniać szefa, zmień swoje zachowanie w tej relacji. Przeanalizuj Waszą komunikację i nie powtarzaj czegoś co się ewidentnie nie sprawdza.

Zdarzyło Ci się uciec przed starym w ramiona nowego, bo obawiałaś się konfrontacji z problemami? Jeśli masz ochotę, napisz o tym w komentarzu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.