Poznaj swoje mocne strony

Poznaj swoje mocne strony. Kreuj świadomie życie zawodowe. Sięgnij po coaching kariery.
Bardzo często moje klientki na wstępie naszej współpracy mają trudność z podaniem swoich mocnych stron. Nie mam na myśli całej rozpiski, ale wymienienie 3 (!) atutów z uzasadnieniem.
 
Aby świadomie zarządzać swoim życiem zawodowym, należy w pierwszej kolejności dobrze poznać siebie. Innymi słowy, odkryć swój potencjał. Jak się za to zabrać? Zacznij od serii prostych ćwiczeń, które proponuję poniżej.

Wypróbuj kilka efektywnych ćwiczeń

Ćwiczenie 1.: Ustaw stoper na 3 minuty. Po włączeniu stopera zacznij pisać na kartce wszystkie swoje pozytywne cechy, które przyjdą Ci do głowy. Niech dotyczą zarówno kwestii zawodowych, jak i osobistych.
 
Ile cech wypisałaś w tym podejściu? Kilka? Ustaw stoper ponownie i zacznij wymieniać dalej. Powtarzaj to ćwiczenie dopóki nie uzyskasz na swojej liście przynajmniej 30 pozytywnie Cię określających słów.
 
Ćwiczenie 2.: Spójrz na wynik poprzedniego ćwiczenia i przygotuj się do kolejnej rundy. Tym razem do każdego wyrazu na swojej liście dopisz przykład potwierdzający tę cechę.
 
Ćwiczenie 3.: To ćwiczenie polega na wypisaniu swoich sukcesów. Nie ograniczaj się w ilości, ale też nie kończ tego zadania, dopóki nie będziesz miała ich na liście przynajmniej 20.
 
Te proste ćwiczenia pomogą Ci uzmysłowić sobie jakie są Twoje mocne strony i w czym jesteś dobra.

A jeśli mam tego za dużo?

Być może masz wiele talentów i mocnych stron oraz niejedno zainteresowanie. Być może generujesz ciągle wiele pomysłów na siebie. Nie możesz się jednak zdecydować na swoją ścieżkę zawodową. Masz poczucie że interesuje Cię mnóstwo rzeczy i wybierając jedno, stracisz coś innego, może lepszego. 
 
Czy rzeczywiście musisz się zdecydować na jeden kierunek i konsekwentnie do niego dążyć? To oczywiście jedna z możliwości, ale z pewnością nie jedyna. Wśród moich klientek czy znajomych są osoby, które zaczynają coś na krótki czas a potem robią coś w innym obszarze. Dają sobie przyzwolenie na eksperymentowanie, naukę rozmaitych rzeczy. Jedna z moich klientek jest fantastyczną organizatorką i kreatywną osobą. Organizuje śluby i wesela, intensywnie wykorzystując te atuty. Nim do tego doszło projektowała przez pół roku zaproszenia okolicznościowe, w tym te ślubne.

Znasz swoje mocne strony? Jeśli pragniesz tak na prawdę poznać siebie, wzmocnić jednocześnie pewność siebie i zdecydować w jaki sposób wykorzystać swój potencjał, zapraszam Cię do współpracy coachingowej. Poznajmy się bliżej podczas gratisowej konsultacji wstępnej. Wybierz dogodny termin dla siebie a następnie zadzwoń do mnie: https://app.harmonizely.com/agnieszka-stepienbaran/45min

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.