W poszukiwaniu świętego Graala

Poszukiwania świętego Graala, sensu życia, pomysłu na siebie, misji.

Święty Graal był tak pożądanym celem wielu średniowiecznych rycerzy i poszukiwaczy relikwii, że dziś wyrażenie to oznacza każdy namiętnie pożądany, ale nieuchwytny przedmiot, na którego poszukiwania można poświęcić całe życie.

W niektórych przypadkach symbolizuje duchowe poszukiwania i osobistą odnowę, w innych – cel prawie nieosiągalny, niemożliwy.

W każdym razie poszukiwanie Graala w jakimkolwiek sensie wiąże się z wieloma trudnościami, zarówno fizycznymi, jak i duchowymi, ponieważ we wszystkich wersjach legendy o kielichu poszukiwacze musieli walczyć ze złem.

Nadać życiu sens

Każdy człowiek pragnie coś w życiu osiągnąć. Jedni chcą założyć rodzinę, znaleźć satysfakcjonującą pracę, prowadzić spokojny tryb życia. Inni zaś uwielbiają podróżować, zwiedzać świat, odkrywać różne kultury. Każdy z nas chce nadać swojemu życiu sens, stawiając sobie cele, do których nie zawsze wiedzie prosta droga. Bywają sytuacje, które sprawiają nam jakiś problem, z którymi sobie zwyczajnie nie radzimy.

Doświadczanie

Chcę Ci przedstawić Karolinę. Ta kobieta to człowiek orkiestra: lubi kiedy dużo się dzieje, im więcej tym lepiej, uwielbia ogarniać kilka rzeczy na raz, jest szalenie otwarta, komunikatywna, zaradna. Robiła w swoim życiu mnóstwo przeróżnych rzeczy, ale doszła do takiego momentu kiedy potrzebuje większej stabilizacji, czegoś na dłużej. Mnóstwo rzeczy przychodzi jej z lekkością, kilka testów potwierdziło mnogość jej talentów. Mimo że rozgląda się za swoją misją od dłuższego czasu, nie może jej uchwycić. W głowie milion pomysłów na siebie, ale co tu właściwie wybrać? Co mi pozwoli się sprawdzić tak na prawdę? Co da poczucie najgłębszego sensu?

Pomyślałam sobie, że w ten sposób można szukać jeszcze długo i tak na prawdę nigdy nie znaleźć tego czegoś.

Wiesz dlaczego?!

Jeśli czegoś nie dotkniesz, nie zasmakujesz, nie powąchasz, nie usłyszysz, to tak na prawdę nie przekonasz się czy to coś dla Ciebie, czy to polubisz, czy się w tym rozsiądziesz. Doświadczając, masz szansę namierzyć swojego świętego Graala. Być może po drodze zaznasz porażek, będziesz musiała dokonać wielu skrętów, poświęcisz wiele czasu i energii, ale wierzę że w którymś podejściu odnajdziesz siebie.

Co sądzisz o tym podejściu? Wolisz szukać swojego świętego Graala poprzez doświadczanie czy snucie hipotetycznych wizji? Jeśli masz ochotę, zostaw swoją refleksję w komentarzu.

Zapraszam Cię do obejrzenia filmu na moim kanale YT:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.