Jak wzmocnić zawodową pewność siebie

Wzmocnij pewność siebie, aby Twoja kariera była zgodna z Tobą.

Pewność siebie jest szalenie ważna zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Pozwala kreować karierę zgodnie z pragnieniami i oczekiwaniami. Poznaj 3 sposoby na wzmocnienie pewności siebie.

Dziennik sukcesów

Prowadź na bieżąco dziennik swoich sukcesów. Każdego dnia wieczorem (lub chociaż raz w tygodniu) spisz wszystkie swoje sukcesy, choćby te najdrobniejsze. Stwórz listę spraw z którymi sobie poradziłaś, zrealizowałaś, dopracowałaś, wymyśliłaś… Bądź dumna z każdego punktu! Ciesz się nimi, bądź wdzięczna za wszystko czego doświadczyłaś.

Album z sukcesami

Załóż album z sukcesami. Cofnij się pamięcią do okresu szkoły podstawowej. Przypomnij sobie wszystkie swoje sukcesy, zwracając uwagę na towarzyszące emocje. Zapisz je i choć krótko opisz. Następnie przesuwaj się chronologicznie aż do dnia dzisiejszego. Spójrz na swoje dzieło o Tobie samej! Kim jesteś w swoich oczach?

Afirmuj każdego dnia

Afirmacje to tak na prawdę wszystko co powtarzasz sobie na głos lub w myślach. Zwróć więc uwagę na swoje komunikaty. Wyłapuj te które Ci nie służą i zamieniaj je na pozytywne.

 
Świadomie kreuj swoje życie zawodowe, wybierając wartościowe afirmacje np.
🍃 Mam wymarzoną pracę, w której spełniam się i rozwijam.
🍃 Moja praca przynosi mi satysfakcjonujące dochody, które rosną każdego dnia.
🍃 Jestem doceniana przez klientów, przełożonych i współpracowników.
🍃 Z łatwością godzę swoją karierę z życiem rodzinnym.
🍃 Praca, którą wykonuję przynosi dobro dla mnie i całego świata.
Afirmacje należy powtarzać często, aby przedostały się do Twojej podświadomości. To właśnie podświadomość kontroluje Twoje przekonania i zachowania.
 
Ta metoda, stosowana systematycznie, prędzej czy później wpłynie na Twoją podświadomość i Twoje codzienne myśli zaczną się zmieniać. Działa to na zasadzie zmiany oprogramowania Twojego mózgu.
 
Aby wzmocnić skuteczność afirmacji warto dołączyć wizualizację oraz pozytywne emocje, które poczułabyś po osiągnięciu tego, do czego zmierzasz.

Którą z podanych metod zastosujesz jako pierwszą?

Trening pewności siebie

Jeśli chciałabyś intensywniej popracować nad wzmocnieniem pewności siebie, serdecznie zapraszam Cię do udziału w 10-dniowym treningu. Więcej szczegółów na jego temat znajdziesz tutaj:
https://reachthewish.com/badz-pewniejsza-siebie/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.