Czego pragniesz?

Gdzie zmierzasz, jakie masz potrzeby, jaka jest wizja Twojego życia zawodowego. Coaching kariery może Ci pomóc znaleźć odpowiedzi na te pytania.
W moich rozmowach coachingowych z klientkami często pojawiają się następujące komunikaty: Pragnę lepszego życia. (Czyli jakiego?) Chcę mieć więcej pieniędzy. (Czyli ile?) Zależy mi na fajniejszej pracy. (Czyli na jakiej?) Łączy je to, że są zbyt ogólne.
 
Dopóki nie doprecyzujesz tego czego pragniesz, nie będziesz wiedziała co masz robić. Wszechświat (jakkolwiek go definiujesz) również Cię nie wysłucha, bo nie rozumie co się kryje pod Twoim lepiej, więcej czy fajniej.

Od ogółu do szczegółu

Weźmy prosty przykład: chcesz kupić FAJNIEJSZY samochód. Jak się za to zabierzesz? Będziesz przeglądała wszystkie ogłoszenia w popularnych serwisach a może odwiedzała kolejne salony samochodowe? Czy nie jest tak, że określenie kilku parametrów ułatwiłoby Ci życie? Jeśli chwilę pomyślisz, podejrzewam że z łatwością wymienisz kilka ulubionych marek samochodowych, kolory które cieszą Twoje oko, ustalisz czego na co dzień potrzebujesz: dużo miejsca dla rodzinnych podróży a może sportowego zacięcia?
 
Zwróć uwagę, że takie rozważania muszą mieć miejsce, kiedy określasz swoje cele w dowolnej dziedzinie życia. Nie da się ustawić nawigacji na gdziekolwiek!

Precyzyjna wizja

Kiedy ustalasz swoje cele, musisz stworzyć precyzyjną wizję:
 
  • Jeśli myślisz o przebranżowieniu, musisz znaleźć obszar, który będzie dla Ciebie z konkretnych względów pociągający.
  • Gdy zależy Ci na zmianie pracy, musisz wiedzieć jakie są Twoje oczekiwania w stosunku do nowego stanowiska czy pracodawcy.
  • Kiedy chcesz założyć własny biznes, musisz sobie zwizualizować co i komu zaproponujesz, jak będziesz funkcjonowała na co dzień, ile zarabiała…
  • Jeżeli wracasz do pracy po dłuższej przerwie np. urlopie macierzyńskim, musisz w pewnym sensie określić siebie na nowo w życiu zawodowym.

Od czego zacząć

Jeśli nie odpowiesz sobie na pytanie co jest dla Ciebie ważne i czego pragniesz, będziesz miała trudności ze świadomym zarządzaniem swoją karierą zawodową.
 
Jeżeli nie przyjrzysz się swoim myślom, które zabierają Ci pewność siebie i blokują Cię przed podejmowaniem wyzwań, niechętnie opuścisz swoją strefę komfortu mimo że do faktycznego komfortu w niej daleko.
 
Musisz zacząć od poznania samej siebie i kiedy ten etap będziesz miała za sobą, wówczas zaczniesz świadomie kreować swoje życie zawodowe.

Zależy Ci na stworzeniu wizji przyszłości zawodowej w zgodzie z sobą i swoimi potrzebami? Porozmawiaj ze mną i sprawdź jak mogłabym Ci pomóc, wykorzystując coaching i mentoring. Skorzystaj z gratisowej konsultację wstępnej. Sprawdźmy gdzie jesteś oraz dokąd i w jaki sposób mogłabyś zmierzać. Zapisz się tutaj: https://app.harmonizely.com/agnieszka-stepienbaran/45min

1 komentarz “Czego pragniesz?”

  1. Pingback: Marzenie o pracy na swoim - SPEŁNIAJ MARZENIA Agnieszka Stępień-Baran

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.