Wsparcie dla pracującej mamy

Pracująca mama potrzebuje wsparcia. Mama w pracy.
Każda z nas jest inna, każda ma inne potrzeby. Dla jednych najważniejsza jest opieka nad ogniskiem domowym, dla innych celem jest łączenie życia prywatnego z zawodowym. Badania i moje obserwacje pokazują, że kobiety bardzo potrzebują spełniać się w obu rolach. To pozwala budować im pewność siebie i niezależność, daje poczucie spełnienia i satysfakcję, umożliwia rozwój i życie w zgodzie z samą sobą.

Godzenie obydwu ról nie jest proste, wymaga niezłej logistyki i samozaparcia, ale przede wszystkim wsparcia z dwóch źródeł: rodziny i pracodawcy.

Wsparcie bliskich

Możliwość łączenia bycia mamą z pracą zawodową rozpoczyna się od poukładania spraw domowych. Ważną rolę odgrywa rodzina, a w szczególności partner i jego zaangażowanie w wychowanie dzieci czy obowiązki domowe.

Partnerski związek polega na tym, że zarówno mama, jak i tata są współodpowiedzialni za budowanie szczęśliwej rodziny z uwzględnieniem ich zawodowych planów. To wymaga oczywiście cierpliwości, odpowiedniej komunikacji, wzajemnego zrozumienia i asertywności.

Wsparcie pracodawcy

Niezwykle ważna jest również postawa pracodawcy. Mnóstwo kobiet potrafi skutecznie łączyć opiekę nad dzieckiem z odpowiedzialnymi zadaniami w firmie. Mamy na każdym kroku udowadniają, że są fantastycznymi pracownikami, ponieważ posiadają kluczowe umiejętności każdego menadżera, czyli zdolność strategicznego myślenia, zarządzania czasem i delegowania zadań.

Największym prezentem, jaki może dać kobiecie pracodawca, jest wsparcie jej w rozwoju w obu rolach: matki i pracownika.

Jak Tobie udaje się godzić rolę matki i kobiety aktywnej zawodowo? Podziel się proszę swoimi sprawdzonymi sposobami czy spostrzeżeniami.

Zaproszenie

Pięknie zapraszam do wysłuchania rozmowy z moim gościem Niną Rutkowską. Rozmawiamy o próbie pogodzenia rozmaitych życiowych ról w zgodzie ze sobą i swoim dobrostanem. Zastanawiamy się jak harmonijnie funkcjonować każdego dnia, jak unikać frustracji, na co zwracać uwagę a co odpuszczać…

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.