Moje wartości to…

Kobieta spokojna o przyszłość. Zna swoje wartości.
A gdybym Ci powiedziała, że odkrycie własnych wartości jest jedną z ważniejszych rzeczy które masz do zrobienia? Ma to szczególne znaczenie, kiedy znajdziesz się na przysłowiowym zakręcie, przy zmianach życiowych, w okresach zmęczenia czy wypalenia, przy poważnej chorobie…

Korzyści

Często żyjemy, nie uświadamiając sobie tego, co jest dla nas tak na prawdę ważne w danej chwili. Kiedy znasz swoje wartości, łatwiej jest Ci podejmować decyzje, zmieniać kierunek, wybierać to, co nowe.

Świadomość wartości może również dodać odwagi i pewności w tym, co robisz lub co planujesz. Dla kobiet to zadanie jest szczególnie istotne, ponieważ większość z nas odkłada siebie i swoje sprawy na później. Brakuje nam czasu na wsłuchanie się w siebie, w swoją duszę…

Historia klientki

Na jednej z sesji moja zabiegana klientka – menadżer w instytucji finansowej i mama dwóch córek – dała się namówić na zrobienie analizy swoich wartości. Początkowo nie była przekonana, ponieważ uważała, że doskonale wie jakie wartości są dla niej kluczowe. Na pierwszym miejscu stawiała rodzinę, swoje dzieci i to dla nich pracowała dużo, aby niczego im nie brakowało.

W trakcie ćwiczenia, które wykonywała moja klientka, dotarło do niej, że faktycznie rodzina jest tą jedną z głównych wartości, ale przyjęła złą strategię na realizację tej wartości. Odkryła, że to nie pieniądze, ale czas są tu najważniejsze. Pragnęła mieć dużo więcej czasu dla córek!

Rozpoczęła trudną pracę z przestawianiem priorytetów, z odpuszczaniem, z delegowaniem zadań, aby wygospodarować więcej czasu wolnego dla dzieci. Korporacyjna rzeczywistość nie ułatwiała jej tego zadania, ale bardzo się starała i czuła się zdecydowanie lepiej w relacji ze swoimi dziećmi, zmniejszyły się wyrzuty sumienia. Pojawiła się także myśl o pracy na swoim, aby zapewnić sobie większą elastyczność.

Kim jestem

Tak często jesteśmy zaganiani, tak mocno otacza nas szum informacyjny, że czasem zaczynamy się zastanawiać kim my tak na prawdę jesteśmy, co się najbardziej liczy, w którą stronę warto pójść. Gorąco zachęcam Cię do analizy swoich wartości. Pamiętaj, że one się zmieniają z czasem, ponieważ zmieniasz się Ty i Twoje spojrzenie na wiele spraw.

Moje kluczowe wartości to: rodzina-miłość, harmonia i misja. Jakie są Twoje trzy główne wartości? Podziel się nimi proszę w komentarzu.

Jeśli chciałabyś sobie zrobić analizę swoich wartości z moim wsparciem, serdecznie zapraszam Cię na sesję coachingową. Jeśli jeszcze mnie nie znasz i chcesz sprawdzić z kim masz do czynienia, zapisz się na gratisową konsultację:

https://app.harmonizely.com/agnieszka-stepienbaran/45min

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.