Życie w bańce mydlanej

Bańka mydlana symbolizuje strefę komfortu.

Strefa komfortu to Twoja bezpieczna przystań. Tu wszystko znasz, czujesz się pewnie, niewiele Cię zaskoczy, towarzyszy Ci powtarzalność i przewidywalność, stres ograniczony jest do minimum.

Jeśli ten poukładany świat Ci wystarczy, wszystko jest w porządku i nic nie musisz zmieniać. Jeśli jednak pragniesz czegoś więcej, chcesz odnieść sukces, to pozostanie w strefie komfortu z pewnością Ci nie pomoże.

Etapy opuszczania strefy komfortu

Wyróżnia się trzy etapy wychodzenia ze strefy komfortu:
  1. strefa strachu: towarzyszy jej brak pewności siebie, szukanie wymówek, podatność na opinie innych,
  2. strefa nauki: charakteryzuje ją nabywanie nowych umiejętności, poszerzanie strefy komfortu, radzenie sobie z wyzwaniami,
  3. strefa rozwoju i wzrostu: znajdziesz tu odkrywanie sensu, nowe cele, realizację życiowych celów, spełnianie marzeń.

Motywacja

Abyś zaczęła robić pewne rzeczy inaczej niż do tej pory, musi Ci towarzyszyć motywacja i zastrzyk adrenaliny. Potrzebujesz zainteresowania nowymi tematami, stawiania sobie wyzwań, wyższych wymagań w stosunku do siebie, doświadczania nowego, przeżywania całego wachlarza emocji…

W takiej sytuacji musisz opuścić dobrze znaną przestrzeń na rzecz potencjalnych zysków. Warto, abyś miała dobrze zarysowany cel do którego chcesz zmierzać, konkretne marzenia do spełnienia. W chwilach zwątpienia będzie Ci łatwiej sobie poradzić, przywołując w pamięci po co wykonujesz kolejne działania, dlaczego się na nie zdecydowałaś.

Obawy

Wyjście ze strefy komfortu to trudna decyzja, ponieważ szybko dopadną Cię lęki i obawy, będziesz przejmowała się tym co na ten temat mają do powiedzenia ludzie z Twojego otoczenia, będzie Ci towarzyszył brak wiary w siebie i swoje możliwości. Pamiętaj jednak, że to naturalny stan rzeczy.

Kiedy żyjesz długo, czasem zbyt długo w bańce mydlanej, to świat poza nią wydaje Ci się groźną przestrzenią kosmiczną, z wieloma czarnymi dziurami. Czy tak faktycznie jest? A może to tylko Twoje przekonania? Strach ma wielkie oczy, pamiętasz?

Spróbuj zapomnieć o swoich obawach i wysunąć stopę ze swojej przytulnej przystani. Poza nią jest na prawdę ciekawie, czeka na Ciebie mnóstwo inspirujących ludzi, nowych okazji, ekscytujących przeżyć. Czy warto to z góry przekreślać, wybierając życie bez stresu – na prawdę bez stresu?

Co z Twoimi marzeniami? Jak sobie wyobrażasz swoje życie za rok, za 10 lat? Co wybierzesz: wizję spełnionej i szczęśliwej kobiety czy narzekającej i sfrustrowanej niewiasty?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.