Warto prosić o to, czego chcesz

Oko, które z radością i ufnością patrzy na świat i ludzie. Dostrzega to, że warto prosić o pomoc.

Zauważyłaś, że ludzie bardzo chętnie udzielają pomocy, zwłaszcza jeśli widzą, że jesteś w potrzebie lub potrzebujesz wsparcia bo bardzo się starasz, podejmujesz wysiłki a jednak coś Ci nie wychodzi? Jest jednak pewne ALE. W większości przypadków na prawdę chcą Ci pomóc, ale boją się narzucać, nie mają pewności czy ich dobre intencje spotkają się z pozytywnym odbiorem. Pewnie sama nie raz byłaś w takiej sytuacji prawda?!

4 powody dla których warto prosić

Poznaj 4 powody dla których warto prosić o to, czego chcesz:

  • To korzystne dla Twojego ZDROWIA. Kiedy nie prosisz, możesz zostać niezauważona, pominięta, pozostawiona sama sobie. W konsekwencji jesteś sfrustrowana, miewasz dolegliwości żołądkowe czy problemy ze snem.
  • SZANUJESZ SIEBIE, BUDUJESZ POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI. Prośba jest dla Twojego otoczenia i dla Ciebie samej potwierdzeniem, że posiadasz prawa i przywileje.
  • Twój partner, rodzina, szef, przyjaciele mają szansę dowiedzieć się, O CO CI CHODZI. Większość z tych osób po prostu nie umie czytać w myślach.
  • Dajesz innym możliwość zyskania dobrego samopoczucia poprzez udzielenie Ci pomocy. Nie pozbawiaj innych przyjemności zrobienia DOBREGO UCZYNKU.

Dodatkowa korzyść

Kiedy prosisz, bierzesz również odpowiedzialność za swoje życie. Spytasz: jak to?! Jest zdecydowanie mniejsza szansa, że staniesz się cichą męczennicą, która idzie przez życie samotnie walcząc i cierpiąc. Znasz to skądś?!

Prosisz czasem o pomoc? Jak się wtedy czujesz? Jak reagują Ci do których zwracasz się z prośbą?

Jeśli masz kłopot z proszeniem o wsparcie, chciałabyś się przyjrzeć temu co Cię blokuje aby sięgać po pomoc, odezwij się do mnie. Wspólnie przyjrzymy się temu obszarowi.

https://app.harmonizely.com/agnieszka-stepienbaran/30min

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.