Co z tą zmianą zawodową?

Zmiana zawodowa łączy się z wewnętrzną potrzebą lub koniecznością.

Zmiana zawodowa dzieje się przeważnie z dwóch powodów: silnej potrzeby wewnętrznej lub braku wyboru. W pierwszym przypadku pojawia się poczucie, że chciałbyś robić coś innego niż do tej pory bądź lubisz swoje zajęcie, ale wykonujesz je w niewłaściwym miejscu lub z ludźmi, którzy mają kompletnie inne wartości. Towarzyszy Ci brak poczucia sensu, brak poczucia spełnienia, nie widzisz perspektyw rozwoju w danym obszarze lub miejscu, nie otrzymujesz dostatecznego wsparcia. Pojawiają się słabsze i mocniejsze sygnały, które popychają w kierunku przemeblowania życia zawodowego. Dojrzewasz do gotowości na zmianę.

W drugim przypadku życie decyduje za Ciebie: dostajesz wypowiedzenie od aktualnego pracodawcy, musisz zmienić miejsce zamieszkania, rodzisz dziecko i nie jesteś w stanie pracować od rana do wieczora itd.

Trudności

Zmiana zawodowa mimo, że jest dobra i często konieczna wywołuje trudne skojarzenia. Towarzyszą jej często lęki i obawy związane choćby z finansami, z brakiem pomysłów na siebie, z tym czy sobie poradzisz, czy nie jest na nią za późno itd.

Szukanie pomysłu na siebie i swoją przyszłość nie jest proste i oczywiste. Mimo, że znasz dobrze siebie i swoje umiejętności, najpewniej łatwo wskażesz czego nie chciałabyś robić, ale będziesz miała problem ze sprecyzowaniem tego co dałoby Ci faktyczną radość i poczucie spełnienia. Nie ma uniwersalnej metody, która pomogłaby Ci dokonać selekcji i łatwo dokonać wyboru. Zamiast tego musisz się uważnie rozglądać, szukać inspiracji, podpatrywać co robią inni, próbować nowych rzeczy itd.

Jestem u celu?

Kiedy znajdziesz już swoje światełko w tunelu, stawiasz kroki na nowym polu. Warto żebyś była uzbrojona w cierpliwość, konsekwencję i determinację. Czy to już to pole, na którym zakwitnie Twój wymarzony ogród? Nie wiadomo! Może trzeba będzie szukać dalej, aczkolwiek będziesz bogatsza w doświadczenia, relacje czy nowe umiejętności.

Jeśli czujesz, że temat zmiany zawodowej jest Ci bardzo bliski, porozmawiaj ze mną przy wirtualnej kawie lub herbacie. Zapraszam Cię na bezpłatną i niezobowiązującą konsultację. Wybierz dogodny termin w kalendarzu a potem do mnie zadzwoń:

https://app.harmonizely.com/agnieszka-stepienbaran/45min

W poszukiwaniu inspiracji

Serdecznie zapraszam Cię do wysłuchania wywiadu. Moim gościem była Dorota Mroczek, wirtualna asystentka, która wspiera biznesy online.

Dorota pracowała przez 15 lat w “korpo” w branży ubezpieczeniowej. Kiedy po macierzyńskim nie miała możliwości powrotu do poprzedniej pracy, zaczęła szukać pomysłu na siebie. Opowiada o tym jak to się stało, że zajmuje się wirtualną asystą, o towarzyszących obawach, ale także o tym jak rozwinęła się przez dwa ostatnie lata i jak wspiera inne dziewczyny, które zaczynają swoją przygodę ze wspieraniem biznesów online.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.