Do odważnych świat należy

Odwaga w działaniu; Skok nad przepaścią jako metafora odwagi

Pozwól, że Cię przewrotnie zapytam. Wolisz próbować i żałować czy żałować, że nie spróbowałaś?

Wątpliwości, obawy i fałszywe przekonania

Nie zawsze śmiałość oznacza wygraną, ale najwięcej nauki czerpiemy z porażek niż z sukcesów. Jeśli nie umiesz być śmiała, umacniasz w sobie wątpliwości. Czasem dzieje się tak przez całe życie. W ten sposób zamykasz się na szczęście i rozwój.
 
Nie warto żałować tego, co zrobiłaś ale tego czego się nie podjęłaś ze względu na obawy czy fałszywe przekonania. Życie nie zawsze daje drugą szansę, więc warto chwytać okazję, gdy się nadarza. Nie zastanawiaj się zbyt długo, bo ona może już nigdy nie wrócić.

Gotowość na nowe

Rzadko będziesz zupełnie gotowa na nowości, które Cię spotykają. Trzeba wykonać krok w ich stronę, odważyć się je przyjąć. Nie ma tego “najlepszego momentu”. Marzenia, projekty przestają być nieosiągalne, kiedy zaczynasz działać, kiedy wprawiasz w ruch machinę tworzącą Twoją przyszłość.

Nie porównuj się

Porównywanie jest szkodliwe ze względu na to, że potrafi odebrać zapał do działania, całą radość z sukcesu, zdołować…

Jeśli ulegniesz pokusie porównywania się, Twoje poczucie własnej wartości będzie wykreślało sinusoidę tj. raz wystrzeli, raz spadnie, raz podskoczy, raz się stoczy… w zależności od tego w jakiej formie psychofizycznej jesteś w danym momencie i jakimi ludźmi się aktualnie otaczasz.

Jeśli swoją samoocenę uzależnisz od czynników zewnętrznych, to w pewnym sensie staniesz się dla siebie tylko towarem, który jednego ma naklejkę z niższą ceną, kolejnego z wyższą ceną itd.

Działaj

Przysłowie “Do odważnych świat należy” ma głębokie znaczenie i warto o tym pamiętać. Odwaga popycha Cię do działania, do wykonania konkretnych kroków, do osiągania wyznaczonych celów (choć ja wolę słowo marzenia). Nie zawsze wszystko wyjdzie tak jak sobie zaplanujesz, być może potkniesz się tu i ówdzie, ale możesz otrzepać sukienkę, podnieść koronę i pójść dalej własną drogą do szczęścia. To od Ciebie zależy czy skapitulujesz czy wyciągniesz wnioski, zmodyfikujesz swoje działania i będziesz walczyć dalej.

To Twoje życie, więc weź je we własne ręce, nie jutro czy za rok, ale już dziś!

Zaproszenie

Jeśli masz już dość stania w miejscu, obiecywania sobie różnych rzeczy w nieskończoność, działań ograniczonych jedynie do planowania, wpadnij do mnie na wirtualną kawę. Ja stawiam, a Ty ustalasz kiedy pogadamy.;) Przyda się poniższy link:

https://app.harmonizely.com/agnieszka-stepienbaran/30min

Jeśli masz ochotę poznać historie odważnych kobiet, zajrzyj na mój kanał YT:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.