Jak się przygotować do zmian zawodowych?

zmiana ścieżki zawodowej, nowa droga

Odejście z aktualnej pracy bez planu na dalszą zawodową podróż jest dość ryzykownym posunięciem. Warto się dobrze przygotować na nowe.

Kilka istotnych kwestii

  • Jeśli nie jesteś w sytuacji z tzw. nożem na gardle, powinnaś przygotowywać się do zmiany RÓWNOLEGLE ze swoimi aktualnymi obowiązkami zawodowymi.
  • Przyjrzyj się uważnie swoim pragnienieniom, mocnym stronom, umiejętnościom… Zwróć uwagę na to co sprawia Ci największą frajdę, w czym jesteś na prawdę dobra. Przemyśl jak mogłabyś POŁĄCZYĆ te dwie kluczowe kwestie.
  • Jeśli po głowie chodzi Ci założenie własnej firmy, zrób dokładne rozeznanie tj. jakie formalności Cię czekają, czy możesz ubiegać się o dofinansowanie, z jakimi kosztami musisz się liczyć… Przygotuj się solidnie w temacie, żeby uniknąć niemiłych niespodzianek.
  • Jeśli chcesz się przebranżowić, zastanów się jak to zrobić optymalnie tj. co Ci będzie niezbędne np. doszlifowanie języka obcego, podyplomówka, seria szkoleń.
  • Zaufaj swojej INTUICJI! To Ty znasz siebie najlepiej i wiesz co Ci w duszy gra.
  • Zacznij DZIAŁAĆ! Nawet drobny krok jest lepszy od żadnego a odwlekanie w czasie zazwyczaj niczemu nie służy.

Jeśli szukasz dla siebie inspiracji i motywacji, koniecznie posłuchaj historii kobiet, które odważyły się na zmianę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.