Grunt to pozytywne nastawienie

Pozytywne nastawienie jest ważne. Zaprogramuj podświadomość na sukces.

Twój umysł działa jak komputer i wyobraź sobie, że jesteś w stanie go zaprogramować na sukces. Nie jest to łatwe zadanie, wymaga bowiem czasu i systematyczności, ale jak najbardziej możliwe. Jesteś w stanie wpłynąć na swoją podświadomość w taki sposób, żebyś osiągnęła wykreowaną wizję na siebie, na swoją przyszłość.

Twoja podświadomość to magnes

Okazuje się, że osiągnięcie sukcesu ułatwia zachowywanie się w taki sposób jakby Twoje marzenie już się spełniło, jakbyś już osiągnęła swój upragniony cel. Innymi słowy zadanie polega na tym, abyś kreowała plastyczną rzeczywistość, w której urzeczywistniasz swoje idealne wyobrażenia.

Chcesz być rozchytywaną stylistką mimo tego, że do tej pory tworzyłaś fantastyczne kreacje jedynie dla siebie i znajomych, więc brak Ci zawodowego portfolio? Nie szkodzi! Jeśli czujesz, że to Twoja pasja i chcesz aby to był Twój sposób na życie, to na co dzień zachowuj się jak profesjonalistka, która ma bogaty bagaż doświadczeń i mnóstwo pomysłów w głowie. Pozwoli Ci to uwierzyć w siebie a silne pragnienie spełnienia tego marzenia ściągnie do Ciebie przychylnych ludzi, sprzyjające sytuacje itd.

Spytasz: jak to możliwe? Wynika to stąd, że Twój umysł zachowuje się jak magnes (i jest to naukowo uzasadnione), czyli przyciąga dokładnie to czego pragniesz. Czasem się dziwisz, że ni stąd ni zowąd odzywa się do Ciebie ktoś kogo potrzebujesz, że dzieje się coś niesamowitego, co przybliża Cię do realizacji jakiegoś zadania itd. To nie jest przypadek, to nie jest zbieg okoliczności. Kiedy wierzysz w coś dostatecznie mocno, kiedy bardzo mocno czegoś chcesz, po prostu ściągasz to w swoim kierunku. Dlatego tak ważne jest pozytywne myślenie.

Nastawiając się negatywnie, prosisz się o to czego tak naprawdę nie chcesz. Kiedy zależy Ci na tym, aby się chociażby nie spóźnić, nie możesz się poddawać natykając się na przeszkody typu korek tj. dawać upust myślom „na pewno się spóźnię”, „nie ma najmniejszych szans, żebym dotarła na czas”. Powinnaś postawić na myśli typu „zdążę, jeszcze chwila a przejadę ten korek”, „spokojnie, będzie okazja nadgonić i wyrobię się na czas”. Zachęcam Cię gorąco, spróbuj zmienić swoje myślenie, swój sposób postrzegania świata. Nie bez powodu mówi się, że optymizmu można się nauczyć. To naprawdę działa.

Postaw na afirmacje

Jestem ciekawa, czy natknęłaś się już na to pojęcie. Afirmacja to pozytywna myśl, którą sobie regularnie powtarzasz. Idea polega na tym, aby skupiać swoją uwagę na wybranych wartościowych myślach, utrwalać je w podświadomości i w konsekwencji poprawić swoje funkcjonowanie, czyli myśleć pozytywnie, wzmocnić swoje poczucie pewności siebie, uwierzyć w siebie itd.

Należy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach. Mianowicie

  • Zdania nie mogą być sformułowane na zasadzie negacji np. Nie będę się spóźniać. Uzyskasz bowiem wynik odwrotny do zamierzonego.
  • Afirmacja jest o wiele skuteczniejsza, jeśli ją napiszesz lub wypowiesz głośno.
  • Afirmacja musi być systematycznie powtarzana, jeśli na prawdę pragniesz zmodyfikować swoje podejście do życia.

Zerknij proszę na przykładowe afirmacje:

Dziś jest mój dzień!

Mam wpływ na siebie, swoje życie i otoczenie.

Mam przy sobie ludzi którym na mnie zależy.

Dostaję wszystko, co jest mi potrzebne i potrafię to wykorzystać.

Jasno wyrażam swoje potrzeby i granice i są one respektowane przez innych.

Zachęcam Cię gorąco do sięgnięcia po afirmacje, do znalezienia takich które będą harmonizowały z Twoimi bieżącymi potrzebami, które pozwolą Ci na upragniony styl życia, na osiąganie celów.

Jeśli chciałabyś się podzielić ze mną swoimi refleksjami odnośnie poruszonego tematu lub sięgnąć po wsparcie aby nauczyć się myśleć pozytywnie i nabrać pewności siebie, zapraszam Cię serdecznie do mojego wirtualnego gabinetu. Odkryjesz, że nie ma rzeczy niemożliwych, że to Ty jesteś kreatorką Twojego nastawienia oraz jakości życia.

Inspirująca rozmowa

Zapraszam Cię gorąco do wysłuchania rozmowy z Martą Bartosik, autorką książki “Jak myśleć pozytywnie – 21 ćwiczeń”. Rozmawiamy o tym co się kryje pod hasłem pozytywne myślenie, jaką pełni rolę i jak się go nauczyć. Marta podpowiada kilka technik, które warto wdrożyć w życie i systematycznie stosować.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.