Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana

Kobieta siedzi na skale i myśli o ryzku. Bez ryzyka nie ma zysku, sukcesu. Życie jest szare i nudne.

A gdybym Ci powiedziała, że życie bez ryzyka jest szare i nudne?! Pomyśl. Czy nie jest tak, że jeśli nie podejmiesz działań, nie zaryzykujesz chociaż od czasu do czasu, nic nowego nie zadzieje się w Twoim życiu? Czy taka wizja przyszłości jest dla Ciebie satysfakcjonująca?

Jest ryzyko, jest nagroda

Ryzyko towarzyszy Ci, kiedy

  • wchodzisz w nową relację,
  • jedziesz w zupełnie nowe miejsce, daleko od domu,
  • skaczesz ze spadochronem,
  • zmieniasz pracodawcę,
  • pozwalasz dziecku samodzielnie wyjść na dwór.

Takie przykłady można by było mnożyć w nieskończoność. Okazuje się, że ryzyko wypełnia znaczącą część Twojego życia, ale w zamian dostajesz mnóstwo fantastycznych rzeczy: miłość, wsparcie, doznania estetyczne, przygodę, nowe znajomości, ciekawe doświadczenia…

Wszechświat jest jednak sprawiedliwy. Dostajesz tyle ile sama uprzednio zainwestowałaś: czasu, chęci, serca, środków finansowych… Im większa inwestycja tym większe ryzyko, ale jednocześnie szansa na większy zysk. To jedna z kluczowych zasad ekonomii, ale jak bardzo prawdziwa w życiu codziennym.

Paraliż

Dlaczego więc w pewnych sytuacjach, mimo obietnicy zysków, tak bardzo się boisz zaryzykować? Paraliżuje Cię lęk, ale właściwie przed czym? Może to tylko Twoja wyobraźnia podsuwa Ci czarne scenariusze?

A co by było gdybyś sobie zrobiła w spokoju i ciszy bilans zysków i strat? Tak zupełnie na chłodno, bez kombinowania, bez nadmiernego analizowania… Pierwsze skojarzenia, podszepty intuicji, Twoje emocje i prawdziwe pragnienia… Zapisuj swoje ulotne myśli, swoje wnioski, plany…

Działaj

Jak to ujął Goethe: “Cokolwiek możesz zrobić, o czymkolwiek śnisz… zrób to. Jest w zuchwałości geniusz i siła magiczna.”


Zaryzykujesz i napijesz się szampana? Co o tym myślisz? Daj znać proszę w komentarzu.

Namawiam Cię do działania i podejmowania ryzyka, aby w końcu sięgnąć po swoje szczęście. Jeśli czujesz, że samej ciężko będzie Ci się z tym uporać, pamiętaj że jestem obok, że możesz na mnie liczyć. Zapraszam Cię do kontaktu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.