Samo nic się nie zmieni

Jeśli nic nie zmienisz, nic się nie zmieni. Zmiany są ważne i potrzebne.
“Życie to chwila zbyt krótka, aby móc  
Narzekać i czekać aż stanie się cud  
Że los się odmieni i milion innych bzdur  
Gdyby miało być inaczej, czy nie byłoby tak już?”   

Powyższe słowa to fragment piosenki Indios Bravos, która stała się inspiracją dla tego wpisu.

Nic się nie zmieni w Twoim życiu, jeśli ciągle będziesz narzekała na swój los, obwiniała wszystko i wszystkich za swoje położenie, gdybała jakby to mogło być, zadręczała się swoimi niepowodzeniami…

Zacznij od nowa

Co się stało, to się nie odstanie. Uwolnij się więc od tego biadolenia, krytykowania siebie czy wieszania psów na innych.

Wyobraź sobie, że startujesz od nowa, bogatsza w rozmaite doświadczenia, ostrożniejsza, z otwartym umysłem, z gotowością na to co może ofiarować Ci przyszłość. Zostawiasz za sobą różne przykre sytuacje i z podniesioną głową zaczynasz kreować swoje życie, zgodnie ze swoimi oczekiwaniami, realizując swoje cele, osiągając własne marzenia.

Zajrzyj w głąb siebie

Nie ma brzydkich kobiet, są jedynie zaniedbane. Nie ma niezdecydowanych kobiet, są jedynie takie które straciły wiarę w siebie!

Pomyśl, że obudziłaś się za pół roku od dziś. Jak wyglądałby Twój idealny dzień? Pozwól poszaleć swojej wyobraźni! Rozkoszuj się tym obrazem, dotknij swoich uczuć.

A teraz pomyśl, co się stanie, jeśli faktycznie minie pół roku a Ty nadal będziesz w tym samym miejscu co dziś. Co będziesz czuła i myślała o sobie?

Nie trać życia

Podejmowanie decyzji o zmianach nie jest łatwe. Przerobiłam to wielokrotnie na własnej skórze i widzę z iloma obawami mierzą się kobiety z którymi pracuję. Z drugiej strony widzę też ile życiowej energii i siebie tracą, poddając się temu co mają a z czym często się wewnętrznie nie identyfikują. Myślisz, że warto?

“Nic samo się nie zmieni. Nie wystarczy pomyśleć, że ‘chcę’. Nie wystarczy zrozumieć jak powinno być. Trzeba własnoręcznie, uparcie, codziennie, wytrwale namawiać swoją podświadomość do takiej zmiany jaką chciałabyś osiągnąć. Tylko wtedy zmieni się twój sposób myślenia, a zarazem z nim zmieni się całe twoje życie.”  Beata Pawlikowska “W dżungli podświadomości”

Co z Twoją gotowością na lepsze życie, takie po Twojemu?

Jeśli czujesz ją w sobie i pragniesz powalczyć o siebie i swoje marzenia, serdecznie zapraszam Cię na niezobowiązującą gratisową konsultację. Wystarczy wybrać dogodny termin w kalendarzu online: https://app.harmonizely.com/agnieszka-stepienbaran/45min

Zapraszam Cię do obejrzenia filmu na moim kanale YT:

1 komentarz “Samo nic się nie zmieni”

  1. Pingback: Stagnacja zawodowa niczym hazard - SPEŁNIAJ MARZENIA Agnieszka Stępień-Baran

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.