Zadbaj o swój wizerunek

Wizerunek, dobre wrażenie, autoprezentacja; Coaching kariery

Szukając pracy, należy szczególnie zadbać o swój wizerunek. Warto poświęcić czas dokumentom aplikacyjnym czy swoim profilom w Social Mediach. Istotne jest także solidne przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej. Osobą, która może Ci udzielić wsparcia w tym obszarze jest coach kariery.

Media społecznościowe

Warto zadbać o swój wizerunek we wszystkich mediach. Wydawałoby się, że Facebook czy Instagram to swobodne środowiska, gdzie nie musisz przesadnie przejmować się komunikacją. Okazuje się, że nie jest to do końca prawdą. W mediach społecznościowych funkcjonują nie tylko ludzie, którzy szukają pracy, ale także rekruterzy z rozmaitych firm.

Nie zapominaj, że dostęp do aktywności na grupach FB jest publiczny. Dzięki temu można zdobyć informacje choćby o Twoim stosunku do danego pracodawcy. Trzeba być czujnym na to jak się prezentujesz, zwłaszcza jeśli nie robisz tego anonimowo jako członek grupy.

Dokumenty aplikacyjne

Ważne są dobrze merytorycznie przygotowane dokumenty aplikacyjne, atrakcyjne graficznie, spersonalizowane pod konkretną ofertę pracy.

Pokaż zgodność Twojej kandydatury z oczekiwaniami pracodawcy. W ten sposób zwiększasz swoje szanse na spotkanie z potencjalnym pracodawcą i możliwość bezpośredniej autoprezentacji.

Pisząc list motywacyjny, bądź sobą, ale przemyśl dobrze swoją wypowiedź, aby na wstępie do siebie nie zniechęcić.

Rozmowa rekrutacyjna

Jeśli zostałaś zaproszona na rozmowę rekrutacyjną, oznacza to że przyciągnęłaś uwagę osób rekrutujących. Nie spocznij na laurach i starannie przygotuj się do spotkania z potencjalnym pracodawcą. Przestudiuj raz jeszcze ogłoszenie na które aplikowałaś, przypomnij sobie podane oczekiwania finansowe. Dowiedz się jak najwięcej o firmie, o trendach rynkowych z danej branży…

Na spotkaniu rekrutacyjnym mimo stresu nie zapominaj o pewności siebie. Odpowiadaj zwięźle i rzeczowo na zadawane pytania. Miej w zanadrzu także swoje pytania.

Przygotowanie

Jeśli

  • Twoje dokumenty aplikacyjne i profil na Linkedin wymagają odświeżenia bądź gruntownego przeglądu, 
  • potrzebujesz przygotowania do rozmowy rekrutacyjnej,
  • chcesz wzmocnić swoją pewność siebie nim pojawisz się na spotkaniu z potencjalnym pracodawcą,

czym prędzej się ze mną skontaktuj. Oszczędź sobie niepotrzebnego stresu!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.