Żyjesz czy przeżywasz?

Plany zawodowe powinny być spójne z potrzebami.

Funkcjonujesz zawodowo z dnia na dzień, automatycznie, bez głębszych refleksji? Jeśli czujesz, że to Cię uwiera, skorzystaj ze wsparcia coacha kariery.

Historia klientki

Na jedną z moich konsultacji zgłosiła się młoda kobieta, której towarzyszyła olbrzymia frustracja w związku z aktualną pracą. Zapytana o to co tak na prawdę chciałaby robić, gdyby nie istniały żadne ograniczenia, zamilkła. Brakowało jej pomysłu na siebie.
 
Jedyny plan jaki miała na tamten moment, to rzucenie pracy i poszukanie kolejnej, podobnej. Przywykła, ponieważ ten schemat powtarza od dobrych kilku lat.
 
Pędzi przed siebie, bo jest niecierpliwa, bo szybko się zniechęca kiedy nie widzi efektów. Niewiele wie o sobie jak się okazało, bo się specjalnie nad sobą nie zastanawia.
 
Z drugiej strony jest zła na siebie, bo życie mija a ona ma wąski zakres umiejętności i wydaje jej się, że do niczego się nie nadaje.
 
Błędne koło jak widzisz!
 
Próbowałam ją wytrącić z tego zapętlenia. Obiecała, że włączy przycisk stop i da sobie czas na refleksje. Jak to się skończy? No cóż, nie mam pojęcia…

Wsparcie coacha kariery

Moja pomoc ma sens tylko wtedy, kiedy klientka wie że chce i swoją gotowość do zmiany ocenia wysoko. W procesie coachingowym może się zadziać wszystko. To nie jest proces jednostajny – majestatyczny krok za krokiem do celu. To raczej proces sinusoidalny, w którym jest determinacja ale i całkowite zwątpienie. Jestem jednak obok i czuwam, bo wiem że to naturalne. Być może słyszałaś o krzywej Fishera?
 
Jeśli biegłaś kiedykolwiek w maratonie, to wiesz że na starcie jest adrenalina i dużo energii. Z kolejnym kilometrem, narastającym zmęczeniem jej poziom spada. W głowie kołaczą się różne myśli: chyba nie dam rady, na co mi to było, daleko jeszcze?… Nagle się okazuje, że to już niedaleko i te nogi znowu jakieś takie lżejsze i w płucach już mniej piecze. Tak, dam rade!
 
Wolisz świadomie żyć czy funkcjonować z dnia na dzień?
 
To tylko Twoja decyzja. Reszta nie ma znaczenia. Porozmawiajmy! Zapraszam do kontaktu.

Jak było u mnie

Dobiegając do magicznej czterdziestki, wywróciłam swoje życie zawodowe do góry nogami i dobrze mi z tym.;)
 
W podcaście Eweliny Sitarz: https://www.spreaker.com/user/16517702/inspiracje-agnieszka-stepien-baran podzieliłam się moją historią. Opowiedziałam jak z matematyka przekwalifikowałam się na coacha kariery i konsultantkę kryzysową. W rozmowie pojawiają się też prywatne wątki np. jak godzę życie rodzinne i prowadzenie własnej działalności, co jest dla mnie ważne w relacji z dziećmi, jak wspiera mnie mąż.
 
Po cichu liczę, że moja historia stanie się inspiracją dla innej kobiety. Wierzę, że nigdy nie jest za późno na rozmaite zmiany, że zmiany są tak na prawdę dobre i konieczne. W końcu chodzi o to, aby znaleźć swoje złote runo.;)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Moje social media

O mnie

agnieszka-stepien

Jestem Agnieszka. Z przyjemnością wesprę Cię w procesie zmiany Twojego życia na lepsze, spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Bezpłatny e-book

Otrzymasz zbiór wskazówek, które pomogą Ci określić wizję Twojej przyszłości.

*Podając swoje dane, dołączasz jednocześnie do czytelników mojego newslettera. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane przeczytasz w polityce prywatności.